Kasia i Daniel – sesja ciążowa nad morzem

Zastanawiasz się, gdzie zorganizować sesję ciążową, by była nie tylko piękna, ale też odbyła się w wyjątkowym miejscu?
Zdjęcia można wykonać praktycznie wszędzie, w lesie, ogrodzie, parku, na łące, w polu, a wybór natury, parku, lasu czy jeziora to super pomysł.
Każda kobieta w ciąży chciała by uwiecznić ten wyjątkowy okres w swoim życiu, dlatego też sesje ciążowe cieszą się coraz większą popularnością. Gdy myślicie o miejscu, które doskonale podkreśli piękno oczekiwania na dziecko, plaża i dzikie tereny w jej pobliżu wydaje się być jednym z najlepszych wyborów.

Na sesję Kasi i Daniela umówiliśmy się nad morzem a dokładnie to na Wyspie Sobieszewskiej. Zobaczcie sami czy warto tam jechać na takie zdjęcia.

Sesje ciążowe cieszą się dużą popularnością wśród przyszłych rodziców. Oczekiwanie na narodziny dziecka to czas wyjątkowych, niepowtarzalnych emocji – uchwycenie ich na zdjęciach pozwoli cieszyć się nimi nawet za kilka lub kilkadziesiąt lat. 

Sesja ciążowa – czym jest i dlaczego warto ją zrobić?
Sesja ciążowa to sesja zdjęciowa wykonywana w trakcie ciąży. To wspaniała pamiątka dla rodziców, a w przyszłości również dla dziecka. Zdjęcia z brzuszkiem, umieszczone w pięknej ramce czy fotoksiążce, to również doskonały prezent dla partnera, rodziców, rodzeństwa czy bliskich przyjaciół. Sesja zdjęciowa może być dobrą formą relaksu dla przyszłej mamy, okazją do zrobienia czegoś dla siebie – ubrania się w piękny strój, wizyty u kosmetyczki i fryzjera, poczucia się kobieco i zmysłowo.

Kiedy zrobić sesję ciążową?
Sesję ciążową najlepiej zorganizować, gdy brzuszek jest już dobrze widoczny, a przyszła mama czuje się dobrze. Nie warto czekać do ostatnich dni ciąży, ponieważ kobiecie może być już wówczas trudno wytrzymać kilka godzin przed obiektywem i kilkukrotnie przebierać się do zdjęć. Istnieje również możliwość, że dziecko urodzi się wcześniej i będzie już za późno na wykonanie sesji ciążowej. Optymalny termin na zrobienie zdjęć brzuszkowych to 28-32 tydzień ciąży. Jeżeli przyszła mama bardzo lubi zdjęcia, nie ma przeciwwskazań do zrobienia kilku sesji ciążowych, np. jednej w każdym trymestrze.

Dlaczego warto na miejsce takiej sesji wybrać otwarte przestrzenie na łonie przyrody?

Jest wiele miejsc znanych z ich dzikiego charakteru i naturalnego piękna. Delikatny piasek, szum fal i piękno otaczającej przyrody tworzą niepowtarzalną atmosferę, idealną dla odprężenia się podczas takiej sesji ciążowej. Unikajcie cieszących się popularnością miejsc – lepiej poszukać spokojne zakątki, gdzie będziecie mogli czuć się swobodnie i komfortowo. Wasze najbliższe okolice z pewnością oferują wiele innych malowniczych miejsc – od leśnych ścieżek, łąk z wysokimi trawami po urokliwe wydmy. To daje możliwość stworzenia różnorodnych i unikalnych zdjęć.

Kilka praktycznych wskazówek dla przyszłych mam:


Co ubrać na sesję ciążową?
Wybierając strój, pamiętaj o wygodzie, ale także o tym, by podkreślić piękno ciążowego brzucha.

Ubranie – Wybierz luźne, lejące się suknie lub tuniki, które podkreślą Twoją sylwetkę i będą kontrastować z naturalnym otoczeniem plaży.
Dodatki – Unikaj przesadnych ozdób. Proste, delikatne dodatki, takie jak ozdobne opaski czy wianki z kwiatów, będą wyglądać świeżo i naturalnie.
Komfort – Pamiętaj o wygodnych butach lub zdecyduj się na zdjęcia na bosaka. Komfort przede wszystkim!
Make-up – Postaw na naturalność. Delikatny makijaż podkreśli Twoje piękno bez odciągania uwagi od głównego tematu sesji.

Najlepsza pora dnia dla sesji
Najlepsza pora dnia aby wykonać zdjęcia to wschód lub zachód słońca, ponieważ złota godzina, kiedy słońce maluje świat ciepłymi barwami, jest doskonała do podkreślenia delikatności i piękna ciążowej sylwetki oraz to światło nadaje tym zdjęciom fajnej tajemniczości.

Jak długo trwa taka sesja?
Zazwyczaj od 1 do 3 godzin, ale wszystko zależy od miejsca gdzie te zdjęcia robimy, samopoczucia i indywidualnych potrzeb.