Ola & Marcin – sesja ślubna w Pałacu Goetz

Myśleliście kiedyś o intymnej sesji plenerowej we dwoje? Takiej romantycznej sesji ślubnej wykonanej z dala od ludzi? Zdjęciach ślubnych, wykonanych we wnętrzach neobarokowego pałacu i w zieleni jego ogrodu?

Jeśli tak, to idealnym wręcz miejscem do tego typu zdjęć jest Pałac Goetz, mieszczący się w Brzesku w Małopolsce.

Zobaczcie kilka zdjęć z sesji jaką miałem okazję tam wykonać, jakiś czas temu.

zapraszam
m.

Sesja ślubna w Pałacu Goetz jest dla każdej pary fajnym przeżyciem. Zatopione w półmroku wnętrza wydają się być jeszcze bardziej niezwykłe a wpadające przez okna, popołudniowe słońce dodaje im tylko tajemniczości.
Ściany wykończone drewnem i materiałami w odcieniu głębokiej zieleni, sprawiają, że czas biegnie tutaj zupełnie inaczej.  Postarzane lustra, kryształowe żyrandole, dodają jeszcze większego uroku i czynią to miejsce takim, którego nie chce się opuszczać.

Sesja ślubna w Pałacu Goetz z pewnością stanie się ponadczasową elegancką i czarującą pamiątką o wyjątkowym charakterze.

Jak uczy Wikipedia:

Pałac Goetzów Okocimskich wybudowany został nieopodal browaru Okocim w latach 1898–1900 przez Jana Albina Goetza, szerzej znanego jako Jan Goetz Okocimski i jego małżonkę Zofię Jadwigę z hr. Sumińskich.
Rodzina Goetzów nazwała go „Nowym Pałacem” dla odróżnienia od „Starego Pałacu”, wzniesionego jeszcze na terenie browaru przez ojca Jana Albina, Jana Ewangelistę Goetza.

Pałac ma charakter neobarokowy i neorokokowy. Jego najstarszą (środkową) część oraz kaplicę wykonała wiedeńska pracownia architektoniczna Fellner & Helmer, która projektowała i budowała zamki, teatry, banki i hotele w całej ówczesnej Europie. Na uwagę zasługują zabytkowe drewniane schody w holu głównym, ze względu na architektów, podobne do schodów w Kasynie Szlacheckim we Lwowie z 1898 r. Główny korpus ukończono w roku 1900 i od tego czasu pałac był zamieszkany. W latach 1908–1909, po śmierci architekta Ferdinanda Fellnera, Jan Albin dobudował skrzydło wschodnie wraz z ogrodem zimowym (oranżerią) i palmiarnią według projektu profesora Politechniki Wiedeńskiej Leopolda Simony’ego. W 1931 roku po śmierci barona Jana Albina Goetza Okocimskiego pałac wraz z browarem odziedziczył jego syn, baron Antoni Jan Goetz.

Cały kompleks pałacowy otoczony parkiem krajobrazowym typu angielskiego o powierzchni 40 ha (obecnie 17 ha z powierzchni dawnego parku, który przylega do 27 ha obszaru leśnego). Do dnia dzisiejszego rosną tutaj 43 gatunki drzew (w tym egzotycznych), oraz 12 gatunków krzewów m.in. rododendrony, choiny kanadyjskie, tulipanowce amerykańskie, jaśminowce, berberysy, klony, buki, kasztanowce, wiązy, olchy, dęby.


Możecie mi wierzyć lub nie ale, według mnie to jest jeden z ładniejszych pałaców w jakich było mi dane fotografować plenery ślubne, same śluby czy wesela a nawet przygotowania.
Wesele czy sesja ślubna tam na prawdę może być jak z filmu a miejsce jak piszą na stronie internetowej – inspiruje…