Sesja narzeczeńska – czy warto ją robić? Jeśli tak do dlaczego?

Co kryje się za popularnością sesji narzeczeńskiej?

Czasy się zmieniają, a sesje narzeczeńskie czy przedślubne stają się coraz bardziej popularne wśród Par Młodych. Ogromna większość par zastanawia się, czy warto w nią inwestować. Narzeczeństwo to całkiem fajny i jedyny w swoim rodzaju czas w życiu dwojga ludzi. Poniżej opisałem kilka powodów, dla których warto sfotografować te chwile.

Poznajemy siebie

Zanim oddasz się w ręce fotografa w dniu ślubu, warto go chociaż trochę poznać. Sesja narzeczeńska to dobra do tego okazja ale też taka sesja to czas dla Was. Można to też potraktować jako próbę generalną przed sesją ślubną by podczas niej być bardziej wyluzowanym, zobaczyć jak dany fotograf pracuje.

Cenne chwila we dwoje

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej to coś więcej niż tylko foty, których pewnie pozazdroszczą Wam znajomi – to wspomnienia, które zostaną z Wami na dłużej. Umawiacie się na randkę, zaczynacie ją z fotografem, który wykona Wam fajne foty a później już bez fotografa idziecie na kolację czy obiad. Niech sesja będzie odzwierciedleniem Waszych charakterów. Bawcie się dobrze i cieszcie każdą chwilą.

Przyjaźń z obiektywem

Sesja narzeczeńska to doskonały sposób na przełamanie strachu przed aparatem i poczucie się bardziej komfortowo w dniu ślubu. Fotograf na pewno zadba o to abyście poczuli się swobodniej podczas takiej sesji a później tylko sobie przypomnicie jak dobra to była zabawa gdy będziecie już robić sesję ślubną

Osobisty akcent na sali weselnej czy w zaproszeniach

Fotografie z sesji można wykorzystać w „save the date” lub zaproszeniach ślubnych, nadając im bardziej osobisty charakter. Możecie sami wykonać projekt choćby najprostszego zaproszenia lub przesłać zdjęcia z tej sesji firmie, która dla Was wykonuje zaproszenia.
Sporo par też [przykłada bardzo uwagę do wystroju sali weselnej. Całkiem oryginalnym pomysłem jest wykorzystanie do tego fotografii z dzieciństwa lub właśnie narzeczeństwa. Goście weselni z zaciekawieniem oglądają takie zdjęcia i często przywołują wspomnienia sprzed lat. Można zrealizować to na wiele sposobów bo widziałem takimi zdjęciami przyozdobione strefy chill, małe zdjęcia przypięte spinaczami do  przygotowanej ramy czy chociażby duże wydruki zdjęć na sztalugach.

Prezentacja w trakcie wesela
Jeśli planujesz zadbać o dodatkowe atrakcje dla gości super pomysłem może być prezentacja zdjęć w trakcie wesela. To bardzo popularna forma, z której bardzo zadowolone są rodziny i znajomi Państwa Młodych, mogąc zobaczyć przekrój zdjęć z życia nowożeńców. Może to mieć charakter humorystyczny lub wzruszający. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można wpleść w taką prezentację.

Wskazówki dla narzeczonych

Gdzie i kiedy sesja narzeczeńska?

Miejsce sesji to kwestia Waszego wyboru, czy to spokojna polana, zabytkowy rynek miasta czy wasze ulubione miejsce. Idealnym momentem jest „złota godzina”, tuż przed zachodem słońca, lub wczesne godziny poranne gdy ulice miast są jeszcze puste.

Jak przygotować się do sesji?

Kluczem jest bycie sobą. Zrelaksujcie się, przynieście ze sobą dobry humor, a resztą zajmie się fotograf.

Czy potrzebujemy specjalnego makijażu czy stylizacji?
To zależy od Was! Możecie postawić na naturalność, ale profesjonalny makijaż i stylizacja mogą podkreślić Wasz wygląd.

Co zrobić, jeśli jesteśmy nieśmiali przed kamerą?
Dobry fotograf pomoże Wam się zrelaksować. Pamiętajcie, że to chwila dla Was!

Jak długo trwa taka sesja?
Zazwyczaj kilka godzin, ale wszystko zależy od Waszych potrzeb i wymagań.

W uwiecznieniu tych chwil pomoże Wam właściwie dobrany fotograf. Wybierzcie kogoś, kto rozumie Waszą wizję i stworzy z Wami super foty.

 

Poszukaj na blogu lub kliknij w poniższe zdjęcia i zobacz sesje narzeczeńskie jakie realizowałem w różnych miejscach